Сьогодні - день туризму.

 

Сьогодні - день туризму.
Сьогодні - день туризму.

ВЕЛОпригоди Алли.

Вона полюбила його з першого погляду: спортивний силует, загадково мовчазний, у німому звертанні постійно запрошує вирушити у романтичну прогулянку. Туристичний велосипед. Як шрами прикрашають чоловіка, так і той двоколісний жеребець хизувався пошкодженнями, здобутими у далеких подорожах.

Стояло вело на видноті у київській квартирі Аллиного брата. Дівчина під напливом вражень спробувала осідлати залізного рисака, та нічого доброго з того не вийшло - виявився надто великим. А братик усе розпалював пристрасті своїми розповідями про поїздки верхи на вірному товаришеві різними цікавими місцинами.
Повернувшись із гостин до рідної криворізької домівки, дівчина й думати вже про інше не могла, як тільки про здійснення мрії й собі завести велодруга. Шукала інформацію про вело в Інтернеті, об’їздила місто, приціняючись, все вибирала під себе. Нарешті знайшла у “Велотехніці” на Центрально-Міському ринку. З того моменту почався новий етап життя.
На інтернет-форумах дедалі жвавіше обговорюються велоподорожі. Кожен учасник віртуальних спілкувань обирає собі псевдонім, Алла назвалася Futen - Попутний Вітер. Дніпропетровська велошкола дала змогу здобути ази туристичних навиків. Не все так просто: зібрав торбу і знай крути собі педалі. Уміння спорядити багаж - ціле мистецтво. Невдовзі трапився семиденний похід Кримом - і властиві початківцям клопоти із зайвими речами (аж згодом прийшло розуміння того, що навіть у зубної щітки, в ім’я компактності, варто вкоротити ручку).
Наближення довгожданої відпустки змусило замислитись над вибором напряму близького марш-кидка - жодної думки про поїздку іншим видом транспорту й не виникало. На форумах існує вдосталь пропозицій приєднуватись до груп охочих пройти вже опробуваними стежками, Алла ж наважилась долучитись до гурту освоювачів нового маршруту теренами Західної України.
Крім неї приєднались до авантюри 17 хлопців та 2 дівчини, через електронне листування узгодили між собою, хто і що братиме. У призначений час зустрілись на вокзальній площі Тернополя: зовсім чужі люди, різного віку, професій, були з Росії, різних куточків України, об’єднані лиш жагою активно пізнавати оточуючий світ, тягнучи на вело рюкзаки з припасами, не шкодуючи калорій для перетворення механічної сили м’язів у стрімкий рух коліс невідомими дорогами.
Пригод трапилось море. В прямому розумінні: на третій день поїздки грянула повінь. Спочатку доводилось утікати від розливу річок, іноді навіть не звіряючись із картою, а пізніше, зорієнтувавшись, шукати вихід із лабіринту поруйнованих доріг. Якийсь небесний заступник покровительствував екстремалам: кілька разів з’їжджали із потрібної траси, але потім ставало зрозуміло, що намічені шляхи заполонила стихія потопу.
Рясні зливи вносили свої корективи у розпорядок дня. Між дощами - ривок до наступного пункту. Туристична вигадка взагалі не знає кордонів, отож і за таких умов вимагалось максимум кмітливості для винаходу дієвих способів розпалити багаття. Бувало, у оточенні геть вогкого лісу просто не існувало іншого виходу, як пожертвувати для підтримки немічного вогника запасною шиною.
Складно однозначно сказати, заради чого люди - з успішними кар’єрами, сімейні, забезпечені побутовими благами - вирушають у досить ризиковані турне. Напевно, кожного кличуть свої мотиви. Одним із спільних інтересів даного колективу велопілігримів було побачити старовинні фортеці Закарпаття, і негода не змогла перешкодити здійсненню цього пункту програми.
Велопохід не скінчився для Алли спогадами про майже тисячу кілометрів, намотаних на колеса вірного ровера, та масою якнайяскравіших вражень, закарбованих у товстому фотоальбомі: все це породжує непереборну охоту знову податись у наступну подорож. Товариші вирушили до Росії підкорювати Золоте Кільце. Обставини стали на заваді і їй приєднатись до цієї затії, лишилось із нетерпінням чекати розповіді колег.

Тарас Затульний, кор. “ЧГ”


Создан 29 сен 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником